Otroštvo in družina Sergeja Voronova

Seryozha se je rodila v Moskvi. Fant je izšel na ledu pri štirih, zahvaljujoč staršem, ki so ga odpeljali v Rafael Harutyunyan, ki je učil malo Sergeja osnove drsanja. Leta 2002 je trener preselil v ZDA. Deček ni mogel slediti njemu, odkar je bil mladoletnik.
Seryozha se je preselila v Sankt Peterburg. Tam je še naprej treniral, udaril Galino Kashino. Čez nekaj časa je odšel v Aleksej Urmanov.

Športna kariera figura skater Sergej Voronov

Alexei Urmanov Sergej že nekaj let. Junijsko državno prvenstvo mu je prineslo srebrno medaljo. Bilo je leto 2005. Zahvaljujoč tej nagradi je imel Sergey pravico sodelovati na svetovnem prvenstvu med mladinci. Tja je šel, vendar zaradi tega ni sodeloval v njej.
Naslednja sezona je začetnik ponovno zasedal drugo mesto na državnem prvenstvu. Njegova prva Grand Prix je bila v sezoni 2006-07. Medtem ko se je med letoma tekmoval v državnem prvenstvu med "odraslimi", je bil le na šestem mestu, zato ni dobil pravice, da bi postal član evropskega prvenstva. Toda na svetovnem prvenstvu, ki je potekal v Tokiu, je dobro deloval in postal devetnajsti.

Slikar Sergej Voronov se pripravlja na olimpijske igre v Sočiju 2014

Čeprav se je sezona 2007-08 začela z nekaterimi zdravstvenimi težavami, ki so preprečili, da bi Voronov pri skakanju skočil s polno hitrostjo, vendar je prinesel številne zmage. Tako je uspel postati prvi na državnem prvenstvu, prejel medaljo festivala Grand Prix, postal četrti na evropskem prvenstvu in sedmi na svetovnem prvenstvu.
Predstave drsalke v seriji Grand Prix v sezoni 2007-08 niso bile zelo uspešne, mesec po tem, ko je Sergey moral nastopiti na državnem prvenstvu. Preostalo ni bilo veliko časa, vendar se je skupaj s trenerom odločil spremeniti kratek program, ker je bil nezadovoljen z izbiro glasbe. V prvenstvu je športnik lahko potrdil svoj status tako, da je postal prvak.
Sodelovanje na evropskem prvenstvu leta 2009 je Voronovu prineslo deveto mesto. Ta rezultat je povzročil veliko kritik, tako iz federacije drsanja in od trenerjev. Verjeli so, da skater ni dal dovolj časa in energije za usposabljanje, da je bil len.
Ko je šel na svetovno prvenstvo, je Sergey spet pokazal nizke rezultate. Lahko je vzel le trinajsto mesto. Vendar pa je skupaj z drugim drsališčem - Andrejem Lutayom še uspel rešiti dve mesti za moške singlove na svetovnem prvenstvu 2010 in dveh mestih na olimpijskih igrah.V letošnji sezoni je Voronov pri svetovnem prvenstvu prinesel sedmo mesto na posameznem tekmovanju, rusko ekipo pa je peto mesto.

Slaba sezona in premestitev v Moskvo

Sezona 2009-2010 je bila za drsalko uspešna, nato pa neuspešna. Faza Grand Prix na Kitajskem mu je prinesla srebro, pariška scena pa je bila šesta. Sergej se je odlično odrezal na državnem prvenstvu, kar je zagotovilo njegovo sodelovanje na evropskem prvenstvu.
Vendar pa se je izvedba tam izkazala za neuspešna za Voronovega, je raztrgal kratek program, sčasoma pa je imel le štirinajsto mesto. Ti rezultati so bili več kot nizki, zato je bilo odločeno, da bo Artyom Borodulin, ki je bil tretji na državnem turnirju, odšel na olimpijske igre namesto Voronovega. Voronov je bil vključen v reprezentanco kot nadomestek.
Sergej Voronov 2014
Na svetovnem prvenstvu v Torinu je bil Sergej tudi zamenjan, vendar je Yevgeny Plushenko umaknil svojo kandidaturo s tekmovanja iz zdravstvenih razlogov, Voronov pa je sodeloval na turnirju v prvi ekipi. Športnik je postal štirinajsti. Po takem rezultatu se je Voronov odločil prenehati trenirati pod Alexeyom Urmanovim. Vrnil se je v Moskvo.

Poiščite trenerja: novi uspehi Sergeja Voronovega

Sergeyjev novi trener je bil Nikolaj Morozov. Po besedah ​​novega trenerja Voronove je redna sezona postala prelomnica za njega, saj je moral veliko spremeniti, od svojega odnosa do dela do razumevanja drsanja. Usposabljanje je potekalo v Združenih državah. Poleg tega je Voronov vzel tudi uro iz koreografov Broadwaya. Trener skupaj s Sergey je pripravil nov kratek in nov brezplačen program.
Sergej Voronov tiskovna konferenca po FS vprašanju o evropskem prvenstvu v Budimpešti v Budimpešti
Po zapuščanju skupine Morozov je Sergej preživel nekaj časa v "prostem letu". Po posvetovanju s Tatjano Tarasovo se je začel trenirati z Eterijem Tutberidzejem. Tarasova mu je pomagal tudi z glasbo in programi. Številka drsalec verjame, da je Eteri Georgievna popolnoma posvečena svojemu delu in okužila vse s svojim razpoloženjem. Kot je dejal Sergej, ji južni temperament in čustvenost pomagata le pri usposabljanju. Voronov verjame, da bo lahko spremenil celotno podobo in se pojavil v novi zmogljivosti.

Sergej Voronov danes

Voronovovi načrti vključujejo sodelovanje na številnih mednarodnih tekmovanjih, kjer želi pokazati stabilno drsanje. Seveda je bilo načrtovano sodelovanje na olimpijskih igrah, toda mesto je bilo samo eno, in prišel je do Yevgenyja Plushenko. Sergej bo odšel v Sochi kot rezervno.

V Sočiju Sergej Voronov ne bo tekmoval z Evgeni Plushenko

Po nekdanjem trenerju Sergeju Alekseju Urmanovu, če bi ga nekoč verjel in se popolnoma razkril v športu, bi šel na olimpijske igre in ne Plušenko.
V januarju 2014 je Voronov na svetovnem prvenstvu v Budimpešti zasedel drugo mesto. Šel je okoli Javierja Fernandeza. Tretje mesto je dobil še en ruski dirkač - Konstantin Menshov.

Osebno življenje Sergeja Voronova

Ravnovesje niso poročene. Trenutno ima dekle. Kot je sam rekel, je to dekle z južnim temperamentom. Mama pomaga njenemu sinu, ko skrbi za dobro prehranjevanje. Športnik sam nima časa, da to sledi zaradi velikih obremenitev in zasedenosti.
Sergej je študent na Inštitutu za fizično kulturo v Sankt Peterburgu.