Emil Svendsen, biografija, novice, fotografija!

Biografija Emila Svendsena

Emil Svendsen je priznani norveški biatlonec, ki je v svojem športu uspel doseči impresivne višine. Že do osemdesetih let je našemu današnjemu junaku uspelo postati enajsti svetovni prvak in lastnik štirih olimpijskih zlatih medalj. Poleg tega je osebna zbirka izjemnega športnika na Svetovnem prvenstvu in še nekaj drugih prestižnih nagrad. Zato je govorjenje o Emile Svendsen izredno zanimivo. Konec koncev, zgodba o njegovem življenju je zgodba o zmagah.

Otroštvo in družina Emila Svendsena

Emil Hegle Svendsen (ali bolje Svennsen) se je rodil 12. julija 1985 v norveškem mestu Trondheim. Kot nekateri drugi znani biatleti je naš današnji junak začel svojo kariero v profesionalnih športih s smučarskimi tekmovanji. Vendar pa je kasneje eden od trenerjev Emil tudi svetoval fantu, naj prevzame puško. Od takrat se je Emil Hegle Svendsen začel ukvarjati z biatlonom.

Biathlete Emil Svendsen sijala na olimpijskih igrah v Sočiju

Prvi koraki Emila Svendsena v športu

Mladi norveščan je začel svojo kariero v športnih športih v sezoni 2003/2004.V tem obdobju je naš današnji junak osvojil svetovno prvenstvo v mladinski starosti, osvojil zlate medalje v francoskem mestu Haute Marienne. Nekaj ​​časa kasneje je na istem športnem forumu Emil Svendsen sodeloval tudi v ekipi, v katerem je osvojil drugo zlato z drugimi norveškimi biatleti.
Naslednja sezona je vse, kar se je izkazalo za Emila, nič manj uspešno. Na mladinskem svetovnem prvenstvu v finskem Rovaniemiju je norveški tekel v dveh disciplinah - smučarski tek in smučarski rele. Kot profesionalni smučar je na 10 km freestyle dirki vzel bronasto medaljo, nato pa se je po ekipi pridružil tudi drugi stopnji na stopničkah.
Intervju Svendsen, biatlon z Gubernievom
Istega leta je Emil Svendsen spet začel delovati kot biatleta. V tej sezoni je na svetovnem prvenstvu v Kontiolahtiju našemu današnjemu junaku uspelo osvojiti srebro v teku, nato pa samozavestno osvojiti sprint in individualni start. Po tem uspehu se je Emil nikoli vrnil na smučarske dirke in svojo pozornost posvetil biatlonu.

Emil Svendsen v velikem biatlonu

V sezoni 2005/2006 se je naš današnji junak prvič pojavil v skupini za odrasle. Na različnih stopnjah svetovnega pokala je nadarjeni norveški športnik uspel postati peti na splošno v skupnem položaju. Kot rezultat, je že v istem letu Emil Svendsen prejel klic v reprezentanco Norveške, v okviru katerega je lahko sodeloval na svoji prvi olimpiadi. Vendar norveški ni dobil nobenih resnih nagrad v tej sezoni. Toda šesto mesto v množičnem zagonu je še vedno lahko samozavestno imenovan osebna zmaga mladega biatleta.
Njegove prve medalje na ravni odraslega, norveški športnik, so osvojili leto kasneje. V sezoni 2006/2007 je našemu današnjemu heroju uspelo osvojiti dva bronca in eno srebro na svetovnem prvenstvu. Poleg tega je bil v okviru norveške reprezentance tudi biatleta na svetovnem prvenstvu v italijanskem Antholzu, kjer je končal na peti tekmi na tekmi in sedmi v sprintu. Vendar je bil najpomembnejši uspeh tega leta bronasta medalja svetovnega pokala. Ta nagrada je bila zanj prva na svetovnem prvenstvu v kategoriji odraslih.
"Okoli biatlona" 3 izdaja (Emil Hegle Svendsen)
Prve zmage so prišle k "streljanju smučarju" malo pozno. Decembra 2007 je Emil Svendsen osvojil svojo prvo posamezno tekmovanje na Svetovnem prvenstvu v Pokljuki. Tri mesece kasneje je na svetovnem prvenstvu v Ostersundu na Švedskem norveški osvojil še dve zlati nagradi (v posamezni dirki in množični start). V tem trenutku se je mladi športnik pogovarjal o eni najsvetlejših biatloncev našega časa in o vrednem nasledniku velikega rojaka Ole Einarja Bjorndalena.
Da bi upravičil zaupanje vanj, se je mladenič začel skoraj takoj. Emil je osvojil še več medalj na različnih svetovnih prvenstvih, leta 2010 pa je dal tudi prvo olimpijsko medaljo na svoji osebni bregi. To se je zgodilo v kanadskem Vancouverju. V okviru teh olimpijskih iger je Emil Svendsen najprej postal drugi v sprintu za deset kilometrov. Vendar pa je nekaj dni kasneje uspel postati olimpijski prvak v posamezni dirki v višini 20 km. Nato je v okviru iste Vancouverjeve olimpijade naš današnji junak osvojil še drugo "zlato". Potem ko je ta zmaga padla na skandinavskega atleta, ena za drugo.

Emil Svendsen ima ducat zlatnih medalj

Skupno je na začetku leta 2014, je Emil Svendsen je osvojil enajst zlatih medalj na svetovnem prvenstvu, kot tudi štiri nize zlatih medalj na olimpijskih igrah. V okviru Zimskih olimpijskih iger v Sočiju je norveški osvojil dve medalji.

Emil Svendsen danes

Trenutno Emil Svendsen se pripravlja za naslednjo dirko in sanje nove svetle zmage. V tem trenutku je norveška biatlonka je eden od štirih športnikov v zgodovini zimskih športov, ki jim je uspelo pridobiti več kot ducat zlatih medalj na svetovnih prvenstvih v biatlonu. Poleg tega je naš današnji junak je eden od dveh športnikov, ki jim je uspelo zmagati v vseh disciplinah na svetovno prvenstvo v biatlonu.

Osebno življenje Emila Svendsena in drugih zanimivih epizod

V običajnem življenju je Emil Svendsen navaden človek. Želi iti na zabave, včasih se razvaja v alkoholu in prizna svojo ljubezen do lepih deklet. Eden od najljubših biatlonskih športnikov je Maria Sharapova.
Kot je za najbolj radovedne epizod v življenju norveškega vnesportivnoy, v zvezi s tem ne moremo prezreti epizode, ki so se zgodile v ženski biatlonski tekmi v ruskem Hanti Mansijsku.Tega dne - 19. marca 2013 - norveški športnik je nepričakovano za vse slekel hlače, pokazal svojo moškost do moških deklet in gledalcev. Kot se je kasneje izkazalo, so se drugi športniki kasneje pridružili predstavi. Emil je svoj del nazval navadno ekscentričnost.